Reklaminis skydelis
 
 

Naujienos

PDF Spausdinti El. paštas
Kuo skiriasi paprastos laminuotos grindys nuo ekologiško laminato?

Paplitus ekologiškumo bangai dauguma mūsų pasimetame, kur ir kiek iš tiesų to ekologiškumo yra. Tai tapo tarsi savotiška mada, tačiau ne visada lengva suprasti, kuo ekologiškos prekės skiriasi nuo paprastų. Ekologiška produkcija išsiskiria ne tik sudėtinėmis savybėmis, iš ko jos pagamintos, tačiau ir gamybos būdu. Taigi apačioje surašyti pagrindiniai skirtumai tarp įprasto laminato ir ekologiško (HDM, Vokietija).

Skiriasi gamybos technologija. Įprastos laminuotos grindys gaminamos naudojant itin aukštą, apie 280 C, temperatūrą, todėl jų gamybos metu kyla karšti garai, taip pat sunaudojama daug energijos ir į aplinką gali išskirti teršalai. Tuo tarpu ekologiškai švarios laminuotos grindys gaminamos naudojant specialius elektronų spindulius, kurių dėka aukšta temperatūra nereikalinga. Dėl to į aplinką neišsiskiria karšti garai, o dėl naudojamų natūralių medžiagų kenksmingų medžiagų į aplinką neišskiriama. Skirtingos sudėtinės dalys. Įprastų laminuotų grindų paviršius gaminamas iš melamino dervos, kuri naudojama ir plastiko gamyboje. Laminuotų grindų atsparumo klasei padidinti naudojamas didesnis melamino kiekis, raštui išgauti bei suklijuoti visus sluoksnius naudojamas specialus karštas presas, išskiriantis itin karštus garus. Ekologiško laminato viršutiniame sluoksnyje nėra formaldehido, klijų, plastiko bei kitų kenksmingų medžiagų, o atsparumo klasę suteikia natūralaus mineralo korundo kiekis.

Savybių skirtumai. Melamino paviršius yra atsparus drėgmei, pakankamai atsparus smūgiams bei įbrėžimams, atkartoja įvairios medienos raštus, tačiau nėra toks pat stiprus kaip akrilinis paviršius, nes melaminas už akrilą su natūraliu mineralu korundu yra minkštesnis, o akrilinis paviršius yra sunkiau pažeidžiamas. Taip pat svarbu paminėti, kad akrilinis paviršius visiškai nepraleidžia drėgmės, dėl itin stipraus antistatiko nepritraukia dulkių ir yra itin lengvai valomas. Vienintelė galimybė drėgmei patekti po laminatu yra per siūles, tačiau dauguma šio laminato turi specialų drėgmę sugeriantį sluoksnį, kurio dėka drėgmė laikui bėgant išgaruoja.

Daugelis žmonių, rinkdamiesi grindų dangą, turi keletą baimių, susijusių su laminatu. Nors šios baimės yra pagrįstos, tačiau atkreipus dėmesį į keletą aspektų – galima išsirinkti tokias grindis, kurios neturės baimę keliančių trūkumų.

Šaltumo baimė. Dauguma žmonių bijo laminato šaltumo, tad svarbu yra ir tai, jog ekologiškas laminatas dėl natūralių medžiagų ilgiau išlaiko natūralią šilumą, stipriai neatšąla, o vaikštant basomis ant jo nelieka pėdų žymių.

Girgždėjimo baimė. Dar vienas svarbus akcentas yra baimė, jog laminatas girgždės. Iš tiesų prastesnės kokybės arba blogai sudėtos laminuotos grindys turi savybę girgždėti, tačiau ekologiškos laminuotos grindys dėl natūralių medžiagų sudėtos negirgžda, o dėl ant HDF plokštės esančios specialios garso izoliacijos laminatas yra 50 proc. tylesnis už įprastinį.

Ekologiškos vokiškos laminuotos grindys jau beveik 20 metų yra Vokietijos bei kitų šalių rinkoje ir gydytojų pripažintos kaip vienos sveikiausių itin alergiškiems žmonėms grindų dangų. Tokios laminuotos grindys idealiai tinka ir vaikų kambariams, miegamiesiems, dėl atsparumo drėgmei – virtuvei, o dėl originalių dekorų bei atsparumo braižymuisi – tiesiog puikiai tinka svetainei ar biurui. Taip pat ekologiškos laminuotos grindys tinkamos visiems, kurie nori ne tik turėti gražų interjerą, bet ir gyventi sveikoje aplinkoje.

Ekologiškų laminuotų grindų katalogas.

 

PDF Spausdinti El. paštas
PLAUNAMŲ VINILINIŲ TAPETŲ IŠPARDAVIMAS TIK PO 2 EUR

Alytaus  parduotuvėje Kepyklos g. 17 aukštos kokybės plaunamų vinilinių bei flizelininių tapetų išpardavimas tik po 2 EUR! Prekių kiekis ribotas!

 

PDF Spausdinti El. paštas
LAMINUOTŲ GRINDŲ IŠPARDAVIMAS NUO 1 EUR

UAB "Domavita" parduotuvėje Vilniuje, Kuršių g. 2 vyksta laminuotų grindų likučių, nekondicinių laminuotų grindų išpardavimas nuo 1 EUR.

 

PDF Spausdinti El. paštas
Kaip montuoti vidaus palanges?

Sunku būtų įsivaizduoti, kaip namai atrodytų be palangių (na, nebent gyvenate rūsyje). Palangių būna pačių įvairiausių rūšių, tačiau dažniausiai naudojamos yra plastikinės, šviesių atspalvių palangės.

Jei esate užimtas žmogus – palangių montavimą patikėkite šios srities specialistui. Tačiau jei turite laiko ir noro – palanges nesunkiai galite montuoti ir patys. Tereikia žinoti pagrindinius palangių montavimo principus.

Jums reikės:

 • palangės;
 • makroflekso (montažinės putos turėtų būti mažai besiplečiančios);
 • peilio;
 • gulsčiuko;
 • kampainio;
 • elektrinio perfiratoriaus arba kampinio šlifuoklio (priklausomai, ar darysite skyles sienose, ar apipjaustysite pačią palangę);
 • medinio tąšo;
 • tinko;
 • purškiamo silikono;
 • palangės kraštelių;
 • atraminių lentelių.

 

Procesas:

 • Palangė į plotį turėtų būti įleista maždaug 2-3cm, taigi tose vietose reikia iškirsti skyles (jei seną palangę keičiate nauja – tuomet skylė jau gali būti iškirsta). Skylės aukštis turėtų būti toks, kad ten tilptų palangė, o po palange dar liktų vietos medinėms arba gipso kartono kaladėlėms (palikti 4-6cm tarpą). (Alternatyva – palangę apipjaustyti kampiniu šlifuokliu taip, kad įsistatytų į sieną. Tuomet nereiktų sienose daryti skylių.)
 • Iškirtus sienose skyles – dedame kaladėles, o išilgai įstatome medinį tąšą (jo dėka palangė neišsigaubia, nes yra įremiama į viršutinį angokraštį). Tuomet įstatome palangę, kuri turi tvirtai laikytis. Gulsčiuku bei kampainiu reikia patikrinti, ar palangė guli taisyklingai.
 • Ant palangės dedame bent 10 kg svorio, o po palange į tuščią ertmę makrofleksu pilnai pripučiame putų. Kai jos sukietės – jas lygiai apipjaustome (pjaukite kelis milimetrus į gylį, kadangi putas dar reiks užtinkuoti).
 • Lygiai užtinkuojame putas.
 • Uždedame palangei kraštelius. Jei jie per ilgi – atitinkamai atpjauname.
 • Virš palangės atsiradusius plyšelius padengiame purškiamu silikonu, vėliau jį pavalome sudrėkintu skudurėliu.
 • Nuo palangės nuimame apsauginė plėvelę.

 

 

PDF Spausdinti El. paštas
Laminato klojimas

Žmonės dažnai klausia: kaip kloti laminatą, kad grindys ilgai tarnautų? Taip pat visus domina laminato klojimo kainos. Šis straipsnis padės išsiaiškinti kokias pagrindines taisykles turi laminuotų grindų klojimas, o detali laminato klojimo instrukcija ir priemonių sąrašas leis preliminariai pasiskaičiuoti laminato klojimo kainą.

Grindis padengti laminatu nėra sudėtinga. Dažniausiai jos turi specialią užrakto sistemą, kuri sujungia laminato plokštes. Šios sistemos dėka galima itin lengvai sujungti visą laminuotų grindų plotą. Šis užraktas yra visose lentų pusėse, dėl to išklotą grindų dangą, esant reikalui, galima keliskart išardyti ir lengvai sudėti iš naujo.

Laminato klojimui jums reikės:

 • grindų laminato;
 • tarpiklių;
 • hidroizoliacinės plėvelės (jei laminatą klojate ant medinių grindų – vietoj jos galite naudoti garsą izoliuojantį sluoksnį);
 • pjūklo;
 • siaurapjūklio (galima apsieiti ir be jo, bet su juo daug paprasčiau);
 • grindjuosčių;
 • matavimo juostos, pieštuko;
 • apsauginių akinių, apsauginės kaukės nuo dulkių;
 • apdailos juostelės durims;
 • lipnios juostos.

Laminato klojimo instrukcija:

 1. Hidroizoliacine plėvele tolygiai išklokite grindis (aplink vamzdžius gražiai apkarpykite, kad neliktų neapklotų tarpelių. Kad būtų patogiau – galite iškloti ne visas grindis iškart, o tik tą dalį, ant kurios dabar dėsite laminatą. Vėliau išklosite plėvelę ant tolimesnio ploto – o ant plėvelės vėl klosite laminatą. Jei turite netaisyklingus plėvelės gabalus – juos galite tarpusavyje sutvirtinti izoliacine juosta).
 2. Naudodamiesi pieštuku, liniuote ir siaurapjūkliu – dailiai išpjaukite skylutes vamzdžiams;
 3. Klokite laminato plokštes, prie sienų palikdami 1,5cm tarpą (tam galite naudoti tarpiklius, kad beklojant grindis, tarpelis nenusistumtų). Lentas tarpusavyje sujunkite, kaip nurodyta laminato instrukcijoje (paprastai jų nereikia klijuoti tarpusavy).
 4. Su pjūklu arba siaurapjūkliu atitinkamai supjaustykite laminatą, kurios išlenda iš grindų klojimo ribų. Prieš pjaudami – tiksliai pamatuokite, kurioje vietoje reiks pjauti (nepamirškite nuo sienų palikti 1,5cm tarpelius).
 5. Tarpduryje (toje vietoje, kur susiduria dviejų erdvių grindys), atsiradusį tarpelį paslėpkite po durų apdailos juostele. Stipriai ją priklijuokite, nepalikdami oro tarpelių.
 6. Ištraukite tarpiklius iš tarpų, esančių tarp sienų ir laminato.
 7. Sumontuokite grindjuostes: vienos populiariausių yra „Cezar“, kurios kampuose turi išimamą juostelę. Grindjuostes prigręžiate prie sienos ir juostele uždengiate, kad nesimatytų.

 

Keletas patarimų,
kad laminato klojimas vyktų greičiau,
grindys atrodytų vientisiau,
o kaina - patraukliau:

 • Jei dar nesate pašalinę senos grindų dangos – nėra jokio reikalo tai daryti. Laminuotas grindis galima kloti tiesiog ant viršaus.
 • Kad išklotas grindų laminatas atrodytų vientisiau – sujungimai turėtų sutapti su krintančios šviesos kryptimi.
 • Būtinai perskaitykite laminato klojimo instrukciją, kurią rasite ant laminuotos grindų dangos.
 • Perskaitę šį straipsnį ir laminato klojimo instrukciją tikrai žinosite kaip kloti laminatą, tokios žinios leis gerokai sumažinti laminato klojimo kainą jei nesamdysite darbininkų ir laminuotų grindų klojimu rūpinsitės patys.
 • Laminatą pjaukite tik tada, kai jų jau reikia. Jei klojate tik pirmąją juostą - nesistenkite iš anksto apskaičiuoti, kokio ilgio laminato lentelių prireiks viso proceso metu. Pjaukite tik tas plokštes, kurių reikia dabar.
 • Laminato grindų dėjimas - nuoseklus procesas, kuriame svarbus kruopštumas ir kantrybė.
 • Durų staktos apačią galite išpjauti elektriniu pjūkliuku. Išpjaukite tiek, kad tilptų laminatas.

 

Jei norite pamatyti, kaip vyksta laminato klojimas – galite tai išvysti paspaudę šią nuorodą: laminato klojimas (video).

 
Puslapis 1 iš 3